Авиокомпании кои дозволуваат летање со кучe во патничката кабина на авионот

Патување со домашен миленик со авион може да биде многу стресно и за миленикот и за неговиот сопственик, бидејќи дел од авионските компании не дозволуваат животно во авион, а оние кои дозволуваат - најчесто...

Скопски аеродром – сите дестинации до кои може да летаме до 30 март 2024

Од Меѓународниот Аеродром Скопје во период од 29 октомври 2023 до 30 март 2024 година, може да летаме до 39 дестинации, односно до 22 држави. Список на 39-те дестинации: АТИНА, ГРЦИЈА АЈНДХОВЕН, ХОЛАНДИЈА БАЗЕЛ, ШВАЈЦАРИЈА ...

Нова авиолинија од скопскиот аеродром од мај 2024

ТАВ најави нова сезонска авиолинија од Скопје која ќе гo поврзе балканскиот со балтичкиот регион. Од мај 2024 година, AirBaltic ќе не' поврзе со директен лет до Латвија, два пати неделно. Сезонските летови Скопје...

Охридски аеродром – сите дестинации до кои може да летаме од Охрид

Од охридскиот аеродромот "Св. Апостол Павле", во период од 26 март до 28 октомври 2023 година, може да летаме до 13 дестинации, односно до 8 држави. Список на 13-те дестинации: АМСТЕРДАМ, Холандија БАЗЕЛ, Швајцарија БЕОГРАД,...

Turkish Airlines воведе бесплатен престој во Истанбул за стоповер над 20 часа

Една од најдобрите авиокомпании во светот Turkish Airlines воведе нова услуга од 1 јуни 2023. Услугата им овозможува на патниците кои летаат со оваа авиокомпанија да уживаат во Истанбул ако имаат стоповер (транзит, конекција...

Скопски аеродром – сите дестинации до кои може да летаме од Скопје

Од Меѓународниот аеродром Скопје во период од 26 март до 28 октомври 2023 година, може да летаме до 44 дестинации, односно до 22 држави. Список на 44-те дестинации: АНТАЛИЈА, ТУРЦИЈА АТИНА, ГРЦИЈА АЈНДХОВЕН, ХОЛАНДИЈА БАЗЕЛ,...

Wizz Air започнува со две нови авиолинии од Скопје, уште две во најава

Нискобуџетната авиокомпанија Wizz Air како што најави, по добивање на тендерот на македонската влада за нови субвенционирани авиолинии од Скопје во времетраење од три години, ги објави датумите за почеток на летовите од Скопје...

Wizz Air суспендира три авионски линии од Скопје

Нискобуџетната авиокомпанија Wizz Air на одреден период прекина три авионски линии од својата база во Скопје. Веќе не може да купите авионски билет од Скопје за: Торино (Италија), Билунд (Данска) и Турку (Финска) за оваа...

Wizz Air обнови летови од Скопје до 6 европски градови

Нискобуџетната авиокомпанија Wizz Air обнови летови од Скопје до 6 европски градови, започнувајќи од 30-ти мај оваа година. Летовите за Бремен (Германија) се обновени со почеток од 30-ти мај, летовите за Будимпешта (Унгарија) и Малта...
Photo: Daniel Eledut from Unsplash.com

Од јуни – Чартер летови од Скопје до Тунис

Во пресрет на сезоната на летни одмори, тунискиот авиопревозник Nouvelair ќе започне со чартер летови на релација Скопје - Монастир, Тунис, известува магазинот Ex-Yu aviation. Летовите ќе започнат на 21 јуни и ќе траат до...

ПРОЧИТАЈТЕ И