Wizz Air обнови летови од Скопје до 6 европски градови

Нискобуџетната авиокомпанија Wizz Air обнови летови од Скопје до 6 европски градови, започнувајќи од 30-ти мај оваа година. Летовите за Бремен (Германија) се обновени со почеток од 30-ти мај, летовите за Будимпешта (Унгарија) и Малта...
Photo: Daniel Eledut from Unsplash.com

Од јуни – Чартер летови од Скопје до Тунис

Во пресрет на сезоната на летни одмори, тунискиот авиопревозник Nouvelair ќе започне со чартер летови на релација Скопје - Монастир, Тунис, известува магазинот Ex-Yu aviation. Летовите ќе започнат на 21 јуни и ќе траат до...

Wizz Air најавува нови авиолинии од Скопје и враќање на дел од старите

За унгарската нискобуџетна авиокомпанија Wizz Air, Балканот е една од нивните успешни приказни, па задоволни од овој пазар, тие гледаат на нови можности со проширување на својата флота и авионските линии во балканските земји. Магазинот...

Од јуни нова авиолинија Скопје – Измир

Уште едно поврзување на авио-релација С.Македонија - Турција започнува од јуни оваа година. Скопје ќе биде директно поврзано по воздушна линија со Измир од 19 јуни 2022, најавува тур-операторот Wtatil, а летот ќе се одвива...

Тргни денес за да стигнеш вчера – возможно е!

Тргни денес за да стигнеш вчера. Не е временска машина во прашање, но ова навистина е возможно. Ако летате со авион од Јапонија кон Хаваи - ако го напуштите Токио во 7 часот наутро, ќе...

Wizz Air воведува нова авиолинија од Скопје до Словенија

Нискобуџетната авиокомпанија Wizz Air планира да воведе нова авиолинија од Македонија до Словенија, известува специјализираниот веб-сајт за авиосообраќај EX-YU Aviation. Не е наведен точен датум за започнување на летовите на релација Скопје - Марибор,...

Wizz Air ги прекина летовите од Скопје за Барселона, а воведува нова дестинација

Нискобуџетната авиокомпанија Wizz Air ги прекина летовите од Скопје за Барселона и од Скопје за Ларнака, како и од Охрид кон Милано, известува специјализираниот веб сајт за авиосообраќај EX-YU Aviation. Нема наведено причина зошто...

Легендарна реклама на ЈАТ со најпознатите српски фаци (Видео)

Дали се сеќавате на оваа легендарна реклама на поранешната авиокомпанија ЈАТ (Jat Airways)? За жал, авиокомпанијата веќе одамна не постои (Air Srbia е легален наследник на ЈАТ, од 2013 година), но вака може да...

Мапа – Која држава во Европа има најдобри, а која најлоши патишта?

Која држава во Европа има најдобри, а која најлоши патишта? - одговорот го има World Economy Forum, кој направи листа на квалитет на патна инфраструктура на сите држави. Најдобри патишта во Европа има Холандија (6.40),...

Нова нискобуџетна авиокомпанија ќе лета од Скопје од 1-ви Ноември

По Wizz Air и Pegasus, нова нискобуџетна авиокомпанија ќе започне да лета од Скопје. Како што пренесува Exyuaviation.com, авиокомопанијата EasyJet оваа зима треба да започне со летови на релација Скопје - Женева. EasyJet треба...

ПРОЧИТАЈТЕ И

Skopje
scattered clouds
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
31 %
5.1kmh
40 %
Sat
35 °
Sun
34 °
Mon
35 °
Tue
36 °
Wed
34 °