Photo: Markus Winkler/Unsplash

Од Меѓународниот аеродром Скопје во период од 26 март до 28 октомври 2023 година, може да летаме до 44 дестинации, односно до 22 држави.

Список на 44-те дестинации:

  • АНТАЛИЈА, ТУРЦИЈА
  • АТИНА, ГРЦИЈА
  • АЈНДХОВЕН, ХОЛАНДИЈА
  • БАЗЕЛ, ШВАЈЦАРИЈА
  • БЕОГРАД, СРБИЈА
  • БЕРЛИН, ГЕРМАНИЈА
  • БОДРУМ, ТУРЦИЈА
  • БОЛОЊА, ИТАЛИЈА
  • БРАТИСЛАВА, СЛОВАЧКА
  • БРЕМЕН, ГЕРМАНИЈА
  • БРИСЕЛ, БЕЛГИЈА
  • БУДИМПЕШТА, УНГАРИЈА
  • КЕЛН, ГЕРМАНИЈА
  • КОПЕНХАГЕН, ДАНСКА
  • ДОРТМУНД, ГЕРМАНИЈА
  • ЕНФИДА, ТУНИС
  • ФРАНКФУРТ, ГЕРМАНИЈА
  • ФРИДРИХСХАФЕН, ГЕРМАНИЈА
  • ЖЕНЕВА, ШВАЈЦАРИЈА
  • ГОТЕНБЕРГ, ШВЕДСКА
  • ХАМБУРГ, ГЕРМАНИЈА
  • ХУРГАДА, ЕГИПЕТ
  • ИСТАНБУЛ, ТУРЦИЈА
  • ИЗМИР, ТУРЦИЈА
  • БАДЕН-БАДЕН, ГЕРМАНИЈА
  • ЛОНДОН, ОБЕДИНЕТО КРАЛСТВО
  • ЛАРНАКА, КИПАР
  • МАЛМЕ, ШВЕДСКА
  • МАЛТА
  • МИЛАНО, ИТАЛИЈА
  • МИНХЕН, ГЕРМАНИЈА
  • МОНАСТИР, ТУНИС
  • НИМБЕРГ, ГЕРМАНИЈА
  • ОСЛО, НОРВЕШКА
  • ПАРИЗ, ФРАНЦИЈА
  • РИМ, ИТАЛИЈА
  • СПЛИТ, ХРВАТСКА
  • СТОКХОЛМ, ШВЕДСКА
  • ВАХЈО, ШВЕДСКА
  • ВЕНЕЦИЈА, ИТАЛИЈА
  • ВИЕНА, АВСТРИЈА
  • ЗАГРЕБ, ХРВАТСКА
  • ЦИРИХ, ШВАЈЦАРИЈА
  • ВАРШАВА, ПОЛСКА

Освен авионски линии кои се одвиваат во текот на целата година, списокот содржи летови кои се активни само во летниот период, како летовите до Бодрум, Египет, Тунис и Кипар.

Распоредот на летање може да го погледнете ТУКА.