Wizz Air најавува нови авиолинии од Скопје и враќање на дел од старите

За унгарската нискобуџетна авиокомпанија Wizz Air, Балканот е една од нивните успешни приказни, па задоволни од овој пазар, тие гледаат на нови можности со проширување на својата флота и авионските линии во балканските земји. Магазинот...

Интерактивна Коронавирус мапа на светот со регулативи за патувања

IATA (International Air Transport Association) објави интерактивна мапа на светот за патувања со вметнати регулативи за Covid-19. На мапата се дадени сите држави во светот и со кликнување на која било држава - се...

Мапа – Која држава во Европа има најдобри, а која најлоши патишта?

Која држава во Европа има најдобри, а која најлоши патишта? - одговорот го има World Economy Forum, кој направи листа на квалитет на патна инфраструктура на сите држави. Најдобри патишта во Европа има Холандија (6.40),...

Wizz Air воведува нова авиолинија од Скопје до Словенија

Нискобуџетната авиокомпанија Wizz Air планира да воведе нова авиолинија од Македонија до Словенија, известува специјализираниот веб-сајт за авиосообраќај EX-YU Aviation. Не е наведен точен датум за започнување на летовите на релација Скопје - Марибор,...

Wizz Air ги прекина летовите од Скопје за Барселона, а воведува нова дестинација

Нискобуџетната авиокомпанија Wizz Air ги прекина летовите од Скопје за Барселона и од Скопје за Ларнака, како и од Охрид кон Милано, известува специјализираниот веб сајт за авиосообраќај EX-YU Aviation. Нема наведено причина зошто...

Wizz Air обнови летови од Скопје до 6 европски градови

Нискобуџетната авиокомпанија Wizz Air обнови летови од Скопје до 6 европски градови, започнувајќи од 30-ти мај оваа година. Летовите за Бремен (Германија) се обновени со почеток од 30-ти мај, летовите за Будимпешта (Унгарија) и Малта...

Нова нискобуџетна авиокомпанија ќе лета од Скопје од 1-ви Ноември

По Wizz Air и Pegasus, нова нискобуџетна авиокомпанија ќе започне да лета од Скопје. Како што пренесува Exyuaviation.com, авиокомопанијата EasyJet оваа зима треба да започне со летови на релација Скопје - Женева. EasyJet треба...

Колку и кои авиони моментално го прелетуваат македонското небо?

Колку и кои авиони во моментов ја надлетуваат територијата на нашата држава, а и останатиот дел од светот? Прашање на кое може да најдете одговор на Flightradar24.com. На овој веб сајт во секое време може...

Wizz Air укинува 7 авионски линии од Скопје до пролет 2021

Авиокомпанијата Wizz Air ќе ги редуцира летовите од својата база во Скопје за време на зимскиот период кој следи, информира специјализираниот портал Exyuaviation.com. До пролет, т.е до крајот на Март 2021 година Wizz Air од...

Авионски линии кои моментално сообраќаат од Скопскиот и Охридскиот аеродром

Откако двата македонски аеродроми повторно се отворија во јули оваа година, кои беа затворени од март како последица на ширење на Covid-19 низ целиот свет, повеќето од авионските линии постепено се обновуваат, со исклучок...

ПРОЧИТАЈТЕ И

Skopje
scattered clouds
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
31 %
5.1kmh
40 %
Sat
35 °
Sun
34 °
Mon
35 °
Tue
36 °
Wed
34 °