Колку месеци пред да ви истече важноста на пасошот може да патувате во странство

Прво нешто што треба да направите пред да уплатите аранжман, да резервирате хотел или да купите билет, е да ја проверите важноста на пасошот и колкав е рокот на важност кој го бараат државите...

Хавана слави 5 вековно постoење

  Хавана, главниот град на Куба, овој викенд прославува пет вековно постоење. Градот е основан на 16 ноември 1519 година, како седми по ред град во Куба, а во 1552 година станува нејзин главен град. Градот...

ПРОЧИТАЈТЕ И

Skopje
scattered clouds
23.8 ° C
24 °
23.8 °
73 %
0kmh
40 %
Sun
30 °
Mon
34 °
Tue
35 °
Wed
38 °
Thu
40 °