Париз – Предлог активности за комплетно доживување

Париз - Градот на светлината, со прва асоцијација за него - Ајфеловата кула, a за многумина и град на врвот на листата на најромантични места во светот. Париз е дом и на многубројни улични...

ПРОЧИТАЈТЕ И

Skopje
clear sky
8.8 ° C
11.8 °
8.8 °
71 %
0kmh
0 %
Tue
14 °
Wed
16 °
Thu
15 °
Fri
16 °
Sat
16 °