Photo: Tais Captures/Unsplash

За вкусови не се дискутира и убавината е во окото на оној што гледа, па тешко дека сите можат да се сложат со тоа која е најубава жена на светот, но се чини дека одредени места имаат поголем процент на привлечни жени од сите други останати места во светот.

Еarthtripper.com изработи листа на 20 градови со најубави жени за 2020 година, нагласувајќи дека овие градови се домаќини на огромна количина на убавина, но и дека оваа листа може да предизвика несогласувања меѓу читателите.

Photo: Dominic Sansotta/Unsplash

Листата опфаќа градови од различни континети, со убавици од сите раси и припаднички на различни религии и од земји кои веќе имаат крунисани убавици на изборите за мис на светот:

 1. Рио Де Жанеиро, Бразил
 2. Буенос Аирес, Аргентина
 3. Кали, Колумбија
 4. Монтреал, Канада
 5. Варна, Бугарија
 6. Сеул, Јужна Кореја
 7. Москва, Русија
 8. Прага, Чешка
 9. Мадрид, Шпанија
 10. Милано, Италија
 11. Њујорк, САД
 12. Киев, Украина
 13. Каракас, Венецуела
 14. Копенхаген, Данска
 15. Бангкок, Тајланд
 16. Луанда, Ангола
 17. Бејрут, Либан
 18. Хонг Конг, Кина
 19. Стокхолм, Шведска
 20. Токио, Јапонија

Ако сакате да уживате во убавината на понежниот пол на секој чекор, тогаш несомнено треба да посетите некој од овие 20 градови.