Photo: Markus Winkler/Unsplash

Од Меѓународниот Аеродром Скопје во период од 31 март до 26 октомври 2024 година, може да летаме до 44 дестинации, односно до 23 држави.

Список на 44-те дестинации:

 • АТИНА, ГРЦИЈА
 • КРФ, ГРЦИЈА
 • САРАЕВО, БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА
 • РИГА, ЛАТВИЈА
 • ХУРГАДА, ЕГИПЕТ
 • БЕЛГРАД, СРБИЈА
 • АНТАЛИЈА, ТУРЦИЈА
 • БОДРУМ, ТУРЦИЈА
 • ИСТАНБУЛ, ТУРЦИЈА
 • ИЗМИР, ТУРЦИЈА
 • ВИЕНА, АВСТРИЈА
 • САЛЗБУРГ, АВСТРИЈА
 • ЦИРИХ, ШВАЈЦАРИЈА
 • ЖЕНЕВА, ШВАЈЦАРИЈА
 • БАЗЕЛ, ШВАЈЦАРИЈА
 • ЗАГРЕБ, ХРВАТСКА
 • СПЛИТ, ХРВАТСКА
 • ВАРШАВА, ПОЛСКА
 • БЕРЛИН, ГЕРМАНИЈА
 • ФРАНКФУРТ, ГЕРМАНИЈА
 • БРЕМЕН, ГЕРМАНИЈА
 • КЕЛН, ГЕРМАНИЈА
 • ДОРТМУНД, ГЕРМАНИЈА
 • ФРИДРИХСХАФЕН, ГЕРМАНИЈА
 • ХАМБУРГ, ГЕРМАНИЈА
 • МИНХЕН, ГЕРМАНИЈА
 • НИМБЕРГ, ГЕРМАНИЈА
 • КАРЛСРУЕ, ГЕРМАНИЈА
 • ОСЛО, НОРВЕШКА
 • БОЛОЊА, ИТАЛИЈА
 • МИЛАНО, ИТАЛИЈА
 • ВЕНЕЦИЈА, ИТАЛИЈА
 • РИМ, ИТАЛИЈА
 • БРАТИСЛАВА, СЛОВАЧКА
 • БРИСЕЛ, БЕЛГИЈА
 • БУДИМПЕШТА, УНГАРИЈА
 • КОПЕНХАГЕН, ДАНСКА
 • АЈНДХОВЕН, ХОЛАНДИЈА
 • МАЛМЕ, ШВЕДСКА
 • СТОКХОЛМ, ШВЕДСКА
 • МАЛТА
 • ПАРИЗ, ФРАНЦИЈА
 • ЉУБЉАНА, СЛОВЕНИЈА
 • ЛОНДОН, ОБЕДИНЕТО КРАЛСТВО

Освен овие редовни линии, во летниот период ќе сообраќаат и чартер летови до: Хургада (Египет), Енфида, Џерба и Монастир (Тунис) и Бодрум (Турција).

Распоредот на летање може да го погледнете ТУКА.